Polskie Towarzystwo Informatyczne   

        Strona główna PTI    

Działalność oddziału
 

© 2001 Polskie
Towarzystwo
Informatyczne.
Wszystkie prawa
zastrzeżone.

Polskie Towarzystwo Informatyczne
Oddział Mazowiecki

Aktualne wydarzenia

23.01.2007 Wdrożenie Primavery w ComputerLand S.A.

Mazowiecka Grupa Regionalna SPMP Warszawa zorganizowała spotkanie na temat:

Doświadczenia związane z wdrożeniem narzędzi Primavera wspomagających zaawansowane zarządzanie projektami na przykładzie ComputerLand SA

Aktualnie Kierownicy Projektów muszą wykorzystywać w swej pracy coraz bardziej złożone zestawy informacji. Informacje te są wykorzystywane przy podejmowaniu decyzji, wyznaczaniu celów czy definiowaniu produktów projektów. Właściwe wykorzystanie informacji z wielu realizowanych projektów pozwala na uzyskanie dodatkowych efektów synergii. Aby osiągnąć te cele, w procesie zarządzania projektami niezbędne jest wykorzystanie zaawansowanych narzędzi informatycznych.

Do najbardziej dojrzałych narzędzi wspomagających zarządzanie projektami należą bez wątpienia produkty firmy Primavera, które mogą być dostosowane do struktury organizacji i specyfiki branży zastosowania. Narzędzia te mogą być wykorzystywane zarówno przez samodzielnego kierownika projektu jak i przez scentralizowany system zarządzania.

Narzędzia Primavera tworzą możliwości i motywują do współdziałania wszystkich członków zespołu zaangażowanych w realizację projektu. Wykorzystanie narzędzi Primavera istotnie wspomaga osiągnięcie wspólnego celu, jakim jest sukces projektu. Narzędzia Primavera stworzone zostały do zarządzania złożonymi projektami i są jedynym tego typu systemem, który łączy zaawansowane opcje systemu z łatwością ich obsługi.

Primavera jest amerykańską firmą dostarczającą oprogramowanie zarówno jednostanowiskowe, jak i scentralizowane, na skalę całego przedsiębiorstwa. Narzędzia Primavera umożliwiają uwzględnianie priorytetów projektów, planowanie, zarządzanie i pomiar inwestycji niezbędnych do rozwoju prowadzonych interesów oraz do obsługi klientów.

Narzędzia Primavera umożliwiają między innymi:
• Wybór właściwych, ze względu na strategię firmy, projektów,
• Usprawnienie, ujednolicenie i uporządkowanie projektów, służb IT i ładu korporacyjnego,
• Usprawnienie procesów i metod zarządzania projektami,
• Ulepszenie sposobu współpracy pomiędzy osobami i/lub komórkami organizacyjnymi zaangażowanymi w realizację projektu,
• Mierzenie postępu w realizacji projektów,
• Prowadzenie większej liczby projektów niż byłoby to możliwe bez wspomagania tymi narzędziami,
• Osiąganie planowanego zwrotu kosztów i zysku.

Przedmiotem XXIV spotkania MGR SPMP były praktyczne doświadczenia związane z wdrożeniem narzędzi Primavera w ComputerLand SA. Prelegentem był Stanisław Gasik –Główny Architekt tego przedsięwzięcia.
ComputerLand SA jest jedną z największych polskich firm zarządzanych całkowicie w sposób projektowy. Do wspomagania realizacji projektów ComputerLand zdecydował się wybrać narzędzia firmy Primavera. Wdrożenie Primavera w ComputerLand S.A. zostało nagrodzone Primavera Excellence Award 2006 (poprzedni laureaci to m. in. Boeing, HP, Ericsson, Raytheon).

Stanisław Gasik, Ekspert ds. organizacji i zarządzania w ComputerLand SA. Główny Architekt największego w Polsce i jednego z największych w Europie wdrożenia narzędzi Primavera.
Stanisław Gasik był członkiem zespołu tworzącego PMBoK 2004; recenzował inne standardy PMI. Aktualnie pracuje w zespole przygotowującym drugą wersję PMI Organizational Project Management Maturity Model, podstawowego światowego standardu dojrzałości projektowej organizacji. Stanisław Gasik jest wykładowcą zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej.

(ao)

Data publikacji: 14.01.2007

powrót

Kronika wydarzeń

 

   PTI ZG, ul. Puławska 39 m.4, 02-508 Warszawa tel: +48 22 636 89 87 pti@pti.org.pl Webmaster ©3W