Majówka informatyczna w Hyde Parku (znajdującym się tego wieczoru w Honoratce na Miodowej) rozpoczęła się od kilku ogłoszeń parafialnych:
1. Spotkania Warszawskiego Klubu Informatyka będą odtąd organizowane wspólnie przez PTI i ISOC. Członkowie ISOC od dawna pojawiają się na spotkaniach i pomagają w ich organizacji, a teraz Zarząd Oddziału Mazowieckiego PTI postanowił (na wniosek członków ISOC) formalnie zatwierdzić ten stan rzeczy. Tak wiec od następnego spotkania nad zebranymi będą powiewać dwie flagi.
2. Termin IV edycji imprezy Rapid Baran Development został przesunięty na 5 czerwca (sobota). Planowane było poprzednio, aby barana upiec 12 czerwca, ale nie zwróciliśmy uwagi na fakt, ze będziemy wtedy mieli baardzo długi weekend i wiele osób zechce zapewne wyjechać.
3. W poniedziałek, 10 maja odbyła się w Sejmie konferencja dotycząca ew. skutków wprowadzenia patentowania oprogramowania w Unii Europejskiej, zorganizowana przez ISOC Polska.
4. Marcin Paprzycki otrzymał (i przyjął) propozycje stworzenia Wydziału Informatyki w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Można mu gratulować, można też pomóc, przesyłając propozycje dotyczące programu nauczania.
Po sesji ogłoszeń przeszliśmy gładko do części drugiej spotkania, czyli dyskusji o następnych spotkaniach Klubu Informatyka i ich programie. Zgodnie z zasadami Hyde Parku można było przemawiać na tematy dowolne (nie obrażając Królowej), a krytyka zgłaszanych pomysłów była całkowicie zakazana. Efekty są nadspodziewanie bogate - mamy tematy spotkań Klubu Informatyka na najbliższą pięciolatkę (ale można bez przeszkód zgłaszać kolejne). Dodatkowo powinniśmy założyć DKF, bo lista filmów, które chcielibyśmy wspólnie obejrzeć, zajmuje juz z pół strony.
A oto lista proponowanych tematów (kolejność przypadkowa):
1. Patentowanie oprogramowania (za i przeciw, zwolennicy i przeciwnicy)
2. Edukacja informatyczna (uczelnia jako producent, przemysł jako konsument)
3. Piractwo komputerowe i jego zwalczanie (gość: np. ktoś z BSA)
4. Ochrona prywatności (lokalizowanie osób, samochodów, telefonów; bazy danych; centralne rejestry)
5. Spam
6. Research & Development w dużych światowych koncernach - projekty niezwykłe, ciekawe, szalone - wizje przyszłości (gość, ktoś z IBM, SAS…)
7. Hazard w sieci
8. Znaczenie informacji dla bezpieczeństwa narodowego (gość: as wywiadu), w części rozrywkowej: dancing patriotyczny, ew. pieśni Legionów
9. Systemy informatyczne dla osób niepełnosprawnych (niewidomych i niedowidzących)
10. Filmy, w których kluczową rolę gra komputer (Tron, Kosiarz umysłów, Matrix itd. itp.)
11. Informatyk w dowcipie ludowym
12. Dobra inżynierska robota versus wymagania biznesowe
13. Czy wdrażać gotowe rozwiązania, czy robić systemy na zamówienie
14. Przyszłość informacji w Internecie, przyszłość portali internetowych
15. Top ten teleinformatyki - dziesięć najbardziej obiecujących kierunków rozwoju branży - jeśli Marek Hołyński powtórzy swoją ankietę
16. Cenzura W iNTERNECIE (np. filtrowanie treści)
17. Czy istnieje informatyka w wojsku
18. Nowe technologie na przykładzie Akademii Pana Kleksa
19. Kongres Informatyki Polskiej a Kongres Futurologiczny
20. Analiza ryzyka w projektach informatycznych
21. Społeczności internetowe
22. Wirtualne światy, państwa internetowe
23. Jak naprawdę wyglądał projekt dla ZUS
24. Dobre stare filmy
Należy pogratulować zebranym kreatywności, która utrzymała się do późnych godzin nocnych. Pojawiło się też kilka pomysłów niecenzuralnych, ale te pominięto w trosce o morale członków PTI.